kalendarium
Sobota, 2018-09-22
Imieniny:
Maury, Milany
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

"Noś odblaski, świeć przykładem"

Jesteś tu: » Strona główna » "Noś odblaski, świeć przykładem"

"Noś odblaski, świeć przykładem"

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa bierze udział w akcji Odblaskowa Szkoła, która ma na celu promować ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz przypominać  o obowiązku noszenia przez uczniów odblasków.  Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę ale nabywają pewne umiejętności, nawyki i kształtują odpowiednie zachowania. 

Mając na uwadze fakt, iż większość naszych uczniów dojeżdża do szkoły, przykładem ostatnich lat, postanowiliśmy doposażyć uczniów w kamizelki odblaskowe i odblaski. Należy zaznaczyć, że poprzez noszenie przez uczniów odblasków zwiększa się ich bezpieczeństwo na drodze, stają się bardziej widoczni, co daje kierowcom sygnał do wzmożenia uwagi podczas jazdy. Uczniowie korzystają z kamizelek nie tylko w drodze do i ze szkoły ale również popołudniami gdy przemieszczają się w inne miejsca, a przez to są bardziej widoczni i bezpieczni. Poprzez udział w akcji uczniowie zgłębili wiedzę na temat właściwych zachowań na jezdni oraz bezpiecznego przemieszczania się czy to pieszo czy  pojazdami. W nasze działania zaangażowaliśmy rodziców zwracając uwagę na bezpieczeństwo dzieci i nawyk codziennego zakładania kamizelek. Aby osiągnąć powyższe cele, 19 uczniów klas pierwszych, otrzymało w tym roku szkolnym kamizelki, a 46 uczniów klas zerowych, opaski i smycze odblaskowe. Za wszystkie te nagrody dziękujemy sponsorom: Bankowi Soleckiemu z Koszyc, Firmie Neonet Paweł Kukułka. W szkole prowadzone były również działania promujące ideę bezpieczeństwa. W klasach starszych szkoły podstawowej przeprowadzony został konkurs wiedzowy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz konkurs plastyczny na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły”.


Laureaci   konkursu wiedzowego:


1 miejsce -  Dominik Machnik

2  miejsce – Kamila Batko

3  miejsce – Martyna Kozakowska

 

Wyróżnienia: Marysia Pawełek,  Natalia Rasała,  Bartosz Wileczek,  Jakub Palmonczyński.

 

Laureaci konkursu plastycznego:


1 miejsce – Julia Szczęsna

2 miejsce – Urszula Ramza

3 miejsce – Oliwia Bonar

 

Wyróżnienia: Antonina Zioło,  Aleksandra Jarosz,  Gabriela Przybylska,  Bartosz Niedźwiedź.

 

W szkole, 26 października 2017 roku, odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Komendy Powiatowej w Proszowicach. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Spotkanie było ciekawą lekcją na temat bezpiecznego korzystania z drogi, przestrzegania przepisów drogowych, uświadomiło uczniom konieczność korzystania z kamizelek odblaskowych i noszenia odblasków gdyż wtedy zwiększa się ich bezpieczeństwo i stają się lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.  Z  częścią artystyczną wystąpili uczniowie klasy drugiej. Podczas spotkania zostały wręczone kamizelki i odblaski, laureaci konkursów otrzymali nagrody. Udział w akcji  Odblaskowa Szkoła z pewnością zwiększy bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły, ponieważ w ostatnim czasie nie doszło , na naszym terenie, do wypadku z udziałem uczniów. Uczniowie  poszerzyli wiedzę na temat przepisów drogowych i bezpiecznego przemieszczania się po drodze.


                                                                                                                  Grzegorz CzekalskiOpracowanie: szkolnastrona.pl