Czwartek, 2017-11-23
Adeli, Felicyty

Jesteś tu: » Strona główna » Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Koszycach są już pełnoprawnymi uczniami.

12 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Domagała dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Koszycach" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było: zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pani  Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności i wspólnie z wychowawcą wręczyła pamiątkowe dyplomy a rodzice  rozdali dzieciom przygotowane  rożki niespodzianki. Drobne upominki swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas III, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom ołówki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski.

Radosna chwila udzieliła się wszystkim i zapewne długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów oraz ich rodziców. Szkoda tylko, że taki dzień zdarza się tylko raz w życiu każdego malucha.

Naszym najmłodszym uczniom  szkoły życzymy wielu sukcesów, a Rodzicom gratulujemy talentów ich dzieci.