Czwartek, 2017-11-23
Adeli, Felicyty

Noś odblaski - świeć przykładem!

Jesteś tu: » Strona główna » Noś odblaski - świeć przykładem!

Noś odblaski - świeć przykładem!

Pod takim hasłem we wtorek 17 października2017r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Koszycach  wraz z wychowawcami zorganizowali  „Jesienny marsz odblaskowy”  w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Dzieci  ubrane w kamizelki odblaskowe wyruszyły na ulice Koszyc, aby w taki niekonwencjonalny, ale skuteczny sposób zwrócić uwagę  mieszkańców na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

O charakterze tego marszu świadczyły również  niesione przez nich transparenty. Na płycie koszyckiego rynku dzieciaki zaśpiewały kilka piosenek o tematyce bezpieczeństwa na drogach i z piosenką na ustach wróciły do szkoły.

Kolejnym etapem tej akcji będzie wykonanie prac plastycznych oraz spotkanie z przedstawicielami policji  i sprawdzenie swojej wiedzy o zasadach poruszania się po drogach. Wtedy też, jak  bywa to rokrocznie, pierwszoklasiści dostaną w prezencie kamizelki odblaskowe, a dzieci z oddziałów przedszkolnych emblematy odblaskowe. To już ósma edycja tej akcji prowadzona w naszej szkole.

Koordynator akcji Anna Muter