Jesteś tutaj:
  2. Historia szkoły

Historia szkoły

31 sierpnia 1998 roku został otwarty nowy budynek Szkoły w Koszycach. To piękny, nowoczesny kompleks składający się z pięciu segmentów. Od 1999 roku, po wejściu reformy oświatowej, mieściły się tutaj Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W maju 2002 roku odbyła się uroczystość nadania imienia Stanisława Wyspiańskiego Gimnazjum w Koszycach.W 2003 roku powołano w Koszycach Centrum Oświatowe. W tym samym roku szkolnym, w maju 2004 roku, nadano Szkole Podstawowej imię Kornela Makuszyńskiego.

Od września 2019 roku, w związku z nową reformą oświatową, przestało funkcjonować w naszej szkole Gimnazjum.

Obecnie w skład Centrum Oświatowego w Koszycach wchodzą:

• Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
  • Przedszkole Samorządowe.

Obok budynku szkoły znajduje się duży parking, bieżnie sportowe, oraz boisko, które we wrześniu 2006 zostało pokryte sztuczną nawierzchnią. Teren szkoły obsadzony jest dużą ilością krzewów i zieleni.