Uczymy dzieci programować - II edycja

 

 

Zadanie 3

Klasa 2 z SP w Koszycach wykonała trzecie zadanie. Było wiele radości i emocji! W ramach podsumowania tematyki niepodległościowej, zorganizowaliśmy Wielki Quiz Wiedzy o Polsce, a do wzięcia udziału zaprosiliśmy klasę 3. W konkursie wzięły udział 4 drużyny. 

Zadanie 2 „ Zakodowane flagi- Polska i jej sąsiedzi.

Poznaliśmy położenie krajów sąsiadujących oraz ich flagi. Uczniowie kodowali mapę naszej ojczyzny na macie  i na kartach indywidualnych.

Jesienne drzewa

Uczniowie na zajęcia omawiali wygląd drzew z których pochodzą kasztany i żołędzie. Oglądały i opisywały wygląd liści. Następnie uczniowie w grupach przy pomocy strzałek kierunkowych kodowały drogę przez pasujące drzewom liście i owoce. Na zakończenie zajęć wykonały dyktando...

Zadanie 1

W ramach konkursu uczniowie wykonali pierwsze zadanie „ Co to znaczy być Polką i Polakiem? Co to znaczy być patriotą w czasach pokoju, szczególnie jak się jest dzieckiem. Rozmawialiśmy o tym jakimi wartościami powinien kierować się każdy Polak. Następnie każdy uczeń napisał na...

Konkurs „​100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania”

Klas 2 przystąpiła do konkursu: „​100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się  radością kodowania” w ramach programu „ Uczymy dzieci programować”


CELE KONKURSU


● Rozbudzanie postawy patriotycznej,

● Poszerzenie wiadomości na temat...

Code Week - dzień 5

Klasa 2 ze Szkoły Podstawowej w Koszycach zakończyła tydzień kodowania.  Code  Week był dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Wspaniale się bawiliśmy i wiele się nauczyliśmy. Dzisiaj na zakończenie dzieci stworzyły piękne plakaty.

 

Code Week - dzień czwarty

Czwarty dzień wspólnego kodowania. Dzisiaj uczniowie klasy 2 ze SP im. K. Makuszyńskiego w Koszycach tworzyli mapę województwa małopolskiego, zaznaczyli znane miejsca i zaplanowali drogę zwiedzania.

Code Week - dzień trzeci

Dzisiaj uczniowie z klasy 2 utrwalili sobie  wiadomości na temat województwa i swojej miejscowości, opowiedzieli o tym, co warto zwiedzić - realizując kolejne zadanie z projektu coode week.

Code Week - dzień drugi

Klasa 2  wykonała zadanie 2 "Wyzwania". Wspólnie zakodowaliśmy napis CODE WEEK na macie oraz układaliśmy algorytm drogi do zebrania liter CODE Week.

Zadanie 4. W poszukiwaniu kodu do zabawek

W przeprowadzonych zajęciach  przestrzeń do kodowania została stworzona z ustawionych w regularnych odstępstwach krążków. Na krążkach poukładano  zabawki, a dzieci poruszając się zgodnie z kodem odkrywały, która zabawka została wybrana jako ulubiona przez kolegów i...

Wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca...można kodować właściwie zawsze, niezależnie od tego,...

NA GÓRĘ