Rozdanie nagród w Starostwie Powiatowym w Proszowicach

„25 lat Państwowej Straży Pożarnej – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” to temat XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Również  uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w wykonanie prac plastycznych. Do udziału w konkursie zostało przekazanych 79 prac z trzech grup wiekowych. 19 maja w Starostwie Powiatowym odbyło się wręczęnie nagród osobom, których prace zostały nagrodzone. Wśród laureatów konkursu znalazło się pięć uczennic z naszej szkoły.

A oto nagrodzone osoby:

I grupa wiekowa od 6 do 9 lat:

I miejsce -  Anna Wachulec 2a

III miejsce  - Anna Mykała 4a

III grupa wiekowa od 14 do 18 lat:

II miejsce  - Nikola Miernik IIa

III miejsce  - Julia Kałat Ia

Wyróżnienie  - Patrycja Gaweł Ia

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wykonanie prac plastycznych  a osobom nagrodzonym serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

W tym roku szkolnym były to wyniki już ostatniego konkursu plastycznego. Należy przyznać, że był to rok obfitujący w konkursy plastyczne, w których duża grupa naszych uczniów odniosła sukcesy zarówno na szczeblu powiatowym jak i ogólnopolskim.

Rozwój uczniów na płaszczyźnie artystycznej następował nie tylko poprzez udział w konkursach, ale także poprzez udział w kole plastycznym oraz w zajęciach rozwijających dla ucznia zdolnego „Śladami Mistrzów”. Wszystko, co uczniowie osiągnęli, zawdzięczają wytrwałej pracy i chęci rozwijania swoich umiejętności.

Sam Ignacy Jan Paderewski podał „Przepis na artystę: jeden procent talentu, dziewięć procent szczęścia i dziewięćdziesiąt procent pracy.”

Małgorzata Bogdał