Nietypowa lekcja plastyki

12 maja 2017 roku uczniowie klasy 5b uczestniczyli w nietypowej lekcji plastyki, gdyż odbyła się ona w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Tematem przewodnim lekcji były wydarzenia z historii Polski przedstawiane na obrazach przez słynnych malarzy, takich jak: Jan Matejko, Piotr Michałowski, Michał Stachowicz, Marcello Bacciarelli  czy inne wydarzenie przedstawione na obrazie Pochodnie Nerona przez Henryka Siemiradzkiego.

Zainteresowanie uczniów i zaangażowanie na  lakcji sprawiły, że nikt nie zauważył, jak szybko minął czas. Z pewnością ta lekcja pozostanie na długo w pamięci i będzie zachętą dla innych, że warto odwiedzać muzea, gdyż kryją w sobie różne ciekawostki.

Małgorzata Bogdał