Otwarty Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

Dnia 28 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia odbyły się także zajęcia otwarte dla rodziców. Zaproszeni rodzice i bliscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie o tematyce ekologicznej. Dzieci z klas 0a i 0b zaprezentowały wiersze i piosenki, którymi zwróciły uwagę na problem zanieczyszczeń i zaśmiecania środowiska.

Drugą częścią zajęć był quiz ekologiczny. Rodzice i dzieci zostali podzieleni na grupy, w których losowali pytania i wspólnie starali się prawidłowo na nie odpowiedzieć. Na zakończenie zespoły miały za zadanie ułożyć puzzle i określić czy powstałe obrazki prezentują właściwe zachowania i czyste środowisko czy niewłaściwe zachowania i zanieczyszczone środowisko. Wszystkie grupy wspaniale poradziły sobie z zadaniami. Zajęcia przyniosły im wiele radości oraz były okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu ekologii.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Anna Muter

Małgorzata Maj