Udział uczniów gimnazjum w Rekolekcjach Wielkopostnych

W czwartek 6 kwietnia  wszystkie klasy gimnazjalne Centrum Oświatowego w Koszycach, podczas szkolnych zajęć, uczestniczyły w "Wiekopostnych Rekolekcjach", które odbyły się Centrum Kultury w Kazimierzy Wielkiej. Były one prowadzone przez zespół „RYMcerze”, składający się dwóch młodych raperów Bęsia i Dj Yonasa.

Usłyszeliśmy dwie wspaniałe historie, które są dowodem na to, że Bóg w każdej chwili jest przy nas. Młodzi „RYMcerze” opowiadali o tym co przytrafiło się w ich życiu. Z jakiej porażki musieli się podnieść i iść dalej przez życie. Sięgając po używki takie jak: alkohol, papierosy czy też narkotyki, obracając się w złym towarzystwie, poszli niewłaściwą drogą. Ich życie opierało się na ciągłych "melanżach". Obrali drogę regresu... Nie byli do końca świadomi tego co robią z nimi  narkotyki. "W sumie dilerzy- dobrzy kumple, na pewno nic nam się nie stanie" – mówili, a jednak to był dopiero początek. Na kolejnej imprezie jeden z kumpli przedawkował i skoczył z 10 piętra... Na kolejnych spotkaniach działo się tak samo. Zgon jeden za drugim. A oni dalej w to brnęli. Aż w końcu powiedzieli koniec. Tak nie może być, to trzeba zmienić. I jak myślicie kto im w tym pomógł? Oczywiście Bóg, ale też obecność najbliższych. Pora na progres, w życiu trzeba coś osiągnąć, do czegoś dążyć. Spełniać swoje marzenia. "Błogosławieni, miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią."- Tylko z pomocą Boga jesteśmy w stanie zrobić wszystko. To tylko fragment jednej z historii jaka towarzyszyła nam w tym czasie „Wielkopostnych Rekolekcji”. Cały program przeplatany był religijną muzyką wykonywaną przez raperów zespołu. Nie zabrakło też prywatnych wystąpień publiczności, którzy poprzez rap ukazywali swoje wrażenia z tego „świętego czasu”, danego nam przez Boga. I tu zaskoczyli nas nasi koledzy Igor Nowak i Dominik Buczek, którzy przedstawili na scenie swoje wrażenia. Po około dwóch godzinach wspaniałych rekolekcji autokarami powróciliśmy do Koszyc, aby przystąpić do pozostałych zajęć lekcyjnych.

Klaudia Kalisz – uczennica klasy II b