Przedstawienie misyjne w wykonaniu najmłodszych

Dnia 05.04.2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie misyjne. Mottem tego apelu były słowa św. Alberta Chmielowskiego: „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

"Młodzi aktorzy" z klas II-IV przybliżyli, jak wygląda życie dzieci i misjonarzy na różnych kontynentach świata. Zwrócili także uwagę, jak możemy pomagać dzieciom zwłaszcza na kontynencie afrykańskim oraz misjonarzom, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie.

Dzieci były przebrane między innymi za Afrykańczyków, Hindusa, Chinkę, Japonkę, Indonezajczyka, Eskimosa. Śpiewały piosenki religijne przy akompaniamencie gitary.

Na koniec głos zabrał ks. proboszcz Jarosław Stanoch, który podziękował wszystkim występującym dzieciom. Przypomniał, że chleb należy szanować, nie wyrzucać go, pamiętając o tym, że są kraje gdzie umierają dzieci z powodu głodu lub wojen, a misjonarze bardzo często oddają życie za głoszenie Ewangelii.

Daniel Gorczyński