Powiatowe Eliminacje w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców

15.02 2017 roku w Hali Sportowej Centrum Oświatowego w Koszycach odbyły się Powiatowe Eliminacje w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego  Chłopców. Do sportowej rywalizacji przy stołach przystąpili uczniowie z Gimnazjów: Biórkowa Wielkiego, Pałecznicy, Proszowic, Ostrowa i Koszyc. Wszystkich zawodników biorących udział w zawodach było 32.

Drużynę z Koszyc stanowili uczniowie:  Chlebek Kacper, Jazgarzyński Jakub, Świątek Maciej, Szczęsny Jakub, Duczek Dominik, Buczek Michał, Jędrzejczyk Igor, Przytuła Kamil i Czekaj Mariusz. Do Etapu Rejonowego kwalifikowało się pierwszych sześć miejsc z zawodów powiatowych. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów i w fazie końcowej turnieju ( mecze które decydowały o miejscu w turnieju) obfitowały w wiele długich, szybkich i  stojących na wysokim poziomie wymianach. Zwycięzcą turnieju okazał się zawodnik z Koszyc Chlebek Kacper, który wygrał wszystkie swoje mecze.  W pierwszej szóstce  uplasował się również Jakub Jazgarzyński, który również wywalczył awans. Pozostali uczniowie z Koszyc uplasowali się na dalszych miejscach.

Klasyfikacja końcowa turnieju

I miejsce-Chlebek Kacper - Koszyce

II miejsce-  Blaut Michał- Biórków Wielki

III miejsce Krawiec Norbert – Biórków Wielki