Kształtujemy umysł i ciało

Przed feriami podsumowano wśród uczniów klas drugich i w klasie pierwszej szkoły Podstawowej dotychczasowe osiągnięcia w ramach realizowanego programu ,, Mały Mistrz”. W pierwszym okresie uczniowie zdobywali sprawność  ,,Rowerzysta”, ,,Turysta”, „Piłkarz” i „Gimnastyk”. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach wykonując ćwiczenia charakterystyczne dla poszczególnych sprawności.

Dzielnie walczyli ze swoimi słabościami jeżdżąc na rowerze i pokonując tory przeszkód. Uczyli się zdrowej rywalizacji podczas gier zespołowych i indywidualnych. Na miarę swoich możliwości wykonywali jesienne testy sprawnościowe. . Zajęcia sportowe prowadzone w ramach programu zapewniały uczniom moc atrakcji podczas których rozwijali swoje sportowe umiejętności. Każdy dzięki aktywnej postawie i chęci woli walki sprawdził się w biegu wahadłowym 5x 10metrów, w marszobiegu na 600 metrów i w zwisie na drążku.

Rekordy dziewcząt i chłopców klasa I

Bieg 10x5m       Natasza Rybak -  21,74 s

Kamila jasielska -24,71 s

Michał Gajówka   - 22,47

Markos Turewicz - 23,07

Bieg na 600m    Natasza Rybak - 3,04 min.

Anna Gajówka - 3,07 min.

Markos Turewicz - 3,00 min.

Maksymilian Malczak - 3,37 min

Zwis na drążku  Natasza Rybak – 40s

Michał Gajówka – 1 min.50s

Sandra Mendalska – 20s

Wiktor Woźniczka – 28s

Rekordy dziewcząt i chłopców klasa II a, b

Bieg 10x5m         Amelia Gorzałczany - 20,35s.    Jakub Książek     - 18,43s.

Izabella Morsztyn    - 21,37s.    Szymon Wileczek- 18,54s.

Julia Ptak           - 21,68s.            Igor Pomykała     - 21,13s.

Bieg na 600m   Amelia Gorzałczany  - 3,07min.    Jakub Książek    - 2,46min.

Izabella Morsztyn   - 3,12min.     Filip czesak     - 2.48min.

Julia Ptak     - 3,18mn.             Szymon Wileczek -2,51min.

Zwis na drążku  Izabella Morsztyn - 48s.             Dawid Gustak - 1min.19s.

Amelia Gorzałczany – 41s        Filip Bienias  - 1min.17s.

Julia Liszka  - 33s.                   Filip Czesak – 1min.3s.

Jak widać była duża grupa uczniów, którzy te testy wykonali sprawnie i szybko i byli tacy, którzy musieli włożyć dużo wysiłku, by im sprostać. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy pomimo trudności i obaw podjęli próbę i wykonali zadanie. Siła walki i zmierzenie się z nowymi wyzwaniami to bardzo ważne umiejętności nie tylko na zajęciach ruchowych, dlatego wszystkim uczniom dziękujemy. Na apelu podsumowującym półroczną pracę uczniów pani Ewa Lotko- koordynator projektu i nauczyciel prowadzący z wychowawcami zajęcia w ramach programu ,,Mały Mistrz” oraz pani Dyrektor Helena Michalec wręczyły dyplomy uczniom, którzy w poszczególnych klasach uzyskali najlepsze wyniki.

Byli to:

Natasza Rybak kl. I

Izabela Morsztyn kl. II a

Amelia Gorzałczany kl. II b

Pogratulowano również drużynie wyłonionej ze wszystkich uczniów, która reprezentowała naszą szkołę na Turnieju gier i zabaw w Proszowicach. Cała drużyna walczyła bardzo dzielnie zdobywając II miejsce.  Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawcy kl. I,  II a i II b