Konkurs recytatorski

Z  okazji   Święta Niepodległości  najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej, wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim ,,Strofy o Ojczyźnie”, który odbył się 18 listopada  2016r.

Wszyscy chętni, uczyli się dowolnego wiersza o Ojczyźnie. Najpierw  każdy zaprezentował swój wiersze w klasie, a następnie w klasach równoległych.

Do konkursu szkolnego zakwalifikowało  się 36 uczniów z klas 0 -III.

Byli to: z klasy 0a - Hanna Pietkiewicz, Konrad Mularz, Agata Kozioł, Wiktoria Stojek, Gabrysia Trela, Korbińska Kinga i Kielian Filip, z klasy 0b – Aleks Rusiecki, Lena Bujakowska, Amelia Gromala, Zuzanna Jamróz, Jagoda Kozioł, z klasy I – Nikola Frycz, Krystian Mularz, Natasza Rybak, Kamila Jasielska, Malwina Rydlewska, z klasy IIa – Julia Ptak, Izabella Morsztyn, Karol Patriak, Wiktoria Węgrzyn, Wiktor Pałasz, z klasy IIb – Amelia Gorzałczany, Jakub Książek, Franciszek Rusiecki, Szymon Wileczek, Mateusz Przytuła, z klasy IIIa – Bartkowska Sandra, Biedak Zuzanna, Kapusta Daniel, Pajdak Anna, Pawełek Krzysztof, z klasy IIIb Nikola Skalska, Julia Kawecka, Oliwia Wilk,  Amelia Rzeźnik.

W tym roku po raz  pierwszy przystąpiły do konkursu dzieci z klas 0.Wyjątkowo pięknie się zaprezentowały. Niektóre mówiły trudne i długie wiersze. Mimo to recytacja wypadła znakomicie. Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali.

Komisja konkursowa wyróżniła 5 dzieci. Były to:

Bujakowska Lena – kl.0b,

Jasielska Kamila – kl. I

Gorzałczany Amelia – kl. IIb,

Biedak Zuzanna – kl. IIIa,

Skalska Nikola – kl. IIIb

Największą atrakcją, dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie, była

możliwość samodzielnego wybrania dla siebie nagrody rzeczowej, z ufundowanych przez Radę Rodziców drobiazgów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: Halina Dąbroś, Renata Kasperek