Szóstoklasiści w Goethe – Institut

W piątek 28 października, grupa uczniów klasy VIB miała okazję gościć w Instytucie Goethego w Krakowie. Celem wizyty była oczywiście intensywna nauka języka niemieckiego poprzez gry, zabawy i animacje językowe.

Pierwsza część warsztatów miała charakter zabaw, które odnosiły się do umiejętności językowych wszystkich uczestników. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze sobą w mniejszych grupach grając w różnorodne gry, przy których refleks, wiedza oraz szczęście decydowały o zwycięstwie. Zajęcia te dostarczyły także mnóstwo powodów do uśmiechu i radości, utrwaliły naszą wiedzę o Niemczech oraz dały możliwość nauki nowych słówek.

Druga część zajęć to intensywne spotkanie z językiem niemieckim, gdzie największą rolę odgrywały ruch i dynamika, a „zabawowy” charakter ćwiczeń przysporzył naszym uczniom wiele radości, przyjemności oraz nutkę odprężenia, co znacznie ułatwiło im kontakt z językiem oraz naukę nowych słówek.

Podsumowując możemy stwierdzić, iż było to niesamowite przedpołudnie z językiem niemieckim spędzone w murach Instytutu Goethego. Ponadto aktywne metody animacji zastosowane podczas warsztatów pokazały jak kreatywnie i w ciekawy sposób nauczać i uczyć się języka obcego.

Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy!