Noś odblaski – świeć przykładem!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do VII edycji  konkursu dla szkół podstawowych województwa małopolskiego pn,,Odblaskowa Szkoła’’, którego głównym celem jest możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W ramach konkursu zorganizowano wiele inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z elementów odblaskowych przez dzieci. Odbyły się zajęcia, na których wychowawcy rozmawiali z dziećmi o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły. W klasach wykonano gazetki na ten temat. W październiku zorganizowany został konkurs plastyczny dla klas I - VI, którego uczestnicy (wykorzystując dowolną technikę plastyczną) wykonywali pracę na temat ,,Odblask może uratować życie”. Odbył się również konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

26 października zorganizowane było spotkanie uczniów z Policją. Zaproszeni goście obejrzeli inscenizację pt. ,,Z odblaskami bezpieczniej",  przygotowaną przez uczniów klas II. Pan policjant w któtkiej pogadance, podkreślił jak ważne jest noszenie przez dzieci i dorosłych elementów odblaskowych. W tym dniu najmłodsi uczniowie z zerówki otrzymali znaczki, a pierwszoklasiści kamizelki odblaskowe.

Laureaci konkursów plastycznego i wiedzowego otrzymali z rąk Dyrekcji dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs plastyczny ,,Odblask może uratować życie”

Klasy I - III

Julia Ptak                    klasa 2 a - miejsce I

Oliwia Dziekan            klasa 3 b- miejsce I