„ŚLADAMI MISTRZÓW”

Jan Matejko, Józef Chełmoński czy Piotr Michałowski to nazwiska najbardziej znanych artystów malarzy, których obrazy można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. W sobotę 22 października uczennice naszej szkoły miały możliwość, aby stanąć oko w oko z dziełami słynnych malarzy w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Jak same przyznały, było to dla nich ogromne i niezapomniane przeżycie. Obrazy zachwyciły swoim pięknem a niektóre wielkością, jak na przykład  Hołd Pruski czy Kościuszko pod Racławicami Jana Matejki oraz Czwórka Józefa Chełmońskiego.

Uczennice uczestniczą w zajęciach rozwijających, których podstawowym założeniem jest bezpośredni kontakt z dziełami sztuki i architekturą różnych okresów, zgłębienie wiedzy o najsławniejszych artystach różnych epok, stylach architektonicznych, zabytkach Krakowa oraz dziełach sztuki znajdujących się w krakowskich muzeach.

Małgorzata Bogdał