• Kartka z kalendarza

Młodzież Centrum Oświatowego na trasie XVII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż

24 września jak co roku młodzież ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum wzięła udział w XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż. Spośród 15 tras przebiegających przez najciekawsze miejsca Gór Świętokrzyskich, nasza grupa wyruszyła o godz. 9.30 z miejscowości Bieliny, przez Podłysicę i Hutę Nową, by po trzech godzinach osiągnąć cel, jakim było Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego.

Nasza grupa choć nie była duża, liczyła bowiem 34 osoby, godnie reprezentowała naszą szkołę, bo mimo przeciwności pogodowych, lekkich i przelotnych opadów deszczu, dotarła cała i zdrowa do Sanktuarium, gdzie przywitała nas słoneczna i ciepła pogoda. W czasie pieszej wędrówki podziwialiśmy malownicze krajobrazy Gór Świętokrzyskich, oraz poznawaliśmy innych uczestników rajdu, którzy tak jak my podążali wyznaczonymi trasami. Po przejściu trasy i dotarciu na Święty Krzyż, wspólnie wraz z ponad 5000 osób, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Bp Jan Piotrowski – Ordynariusz Diecezji Kieleckiej, a była Ona odprawiona na błoniach tuż przy sanktuarium. Homilię skierował do wszystkich pielgrzymów Ks. Bp Henryk Tomasik – Ordynariusz Diecezji Radomskiej. Po zakończeniu całego spotkania udaliśmy się w drogę powrotną, aby w godzinach wieczornych dotrzeć w nasze okolice.

Ks. Łukasz Nastaga