Zakończenie szkoły przez klasy szóste

23 czerwca 2016 roku uczniowie klas szóstych podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom za trzy kolorowe lata nauki prezentując program artystyczny ,,W podzięce za trud i serce” przed całą społecznością szkolną.

Uroczystość rozpoczęli od zaprezentowania poloneza zgodnie ze staropolską tradycją. Przekazali klasom piątym Sztandar Szkoły oraz opiekę nad młodszymi klasami, prosząc, by  postarali się żyć ze wszystkimi w zgodzie przyjaźni, gdyż: ,,Każdy człowiek potrzebuje stałego kontaktu z innymi, a przyjaciele pomagają  i chronią wtedy i tam, gdzie ty się najmniej tego spodziewasz”. Z kolei przedstawiciele klas piątych życzyli im wspaniałych wakacji i jasnej szczęśliwej przyszłości, prosząc, by  przez dalsze lata nauki towarzyszyło im  przesłanie  Patrona Szkoły - Kornela Makuszyńskiego: ,,Mądrym być - wielka to sztuka, być dobrym - jeszcze większa”. Nie obeszło się bez gratulacji i wzruszeń. Następnie udali się na pożegnanie z Wychowawcami. Jutro odbiorą Świadectwa Ukończenia Szkoły  i staną się Absolwentami Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego.