Matematyczny Kangur

W tym roku po raz kolejny uczniowie klas III-VI stawili czoło ,,Matematycznemu Kangurowi”. Ten Międzynarodowy konkurs matematyczny odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.

W naszej szkole przystąpiło do niego 20 uczniów. Dodatkową trudnością jest to, że jeżeli uczeń rozwiąże niepoprawnie zadanie nie tylko nie zdobywa punktów, ale są mu one odejmowane w zależności od stopnia trudności zadania. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami matematycznymi i bardzo im gratulujemy, ale największe brawa należą się Bartoszowi Wileczkowi z klasy III ,,b”, który uzyskał wynik BARDZO DOBRY i nagrodę odbierał 16 czerwca w Campusie UJ w Krakowie razem z 42 uczniami z kategorii MALUCH 1. Zdobył on 105,5 punktów. Wyróżnienie i nagrody otrzymali również Filip Kisiel z klasy III ,,b” w kategorii MALUCH 1 zdobywając 96,75pkt. i Dominik Machnik z klasy IV w kategorii MALUCH 2 zdobywając 96,25 pkt. Na ponad 23 tysiące osób, które brały udział tylko w województwie małopolskim jest to duży sukces. Wszystkim, którzy zmierzyli się z ,, kangurem” gratulujemy. Należą do nich z klasy III w kategorii MALUCH 1:Marzec Patryk, Kozakowska Martyna, Wesołowski Kacper, Pluciński Wojciech, Rusiecki Igor, Bujakowski Nikodem, Frycz Jakub.  Z klasy IV w kategorii MALUCH 2 byli to:  Gradzi Julia, Wilk Mateusz, Gala Anna , Kwiecień Jakub. Z klasy V w kategorii BENIAMIN:  Stępień Julia, Bonar Katarzyna, Chadzak Gabriela, Książek Oliwia i z klasy VI również w kategorii BENIAMIN Cisak Martyna, Gala Kacper. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

Opiekunowie