Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat

Ich bohaterowie pomagają zrozumieć otaczający świat, dostarczają bogatych przeżyć, pobudzają wyobraźnię, uczą. Każde pokolenie ma swojego ulubionego bohatera. Od nas zależy jakich wzorców do naśladowania dostarczymy najmłodszym.

W ramach zajęć rozwijających ,,Czytelniczo – medialnych” uczniowie klasy III a przygotowali inscenizację pt. ,,Dziwny sen Hani” . W przedstawieniu udział wzięli uczniowie przepięknie przebrani za postacie z popularnych bajek : Krasnal, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Kopciuszek , Pinokio, Sierotka Marysia, Hania – dziewczynka pasjonująca się książkami oraz łobuziaki Jacek i Marek.
Inscenizacja oraz zaprezentowane piosenki miały przede wszystkim rozbudzić wśród najmłodszych zainteresowania czytelnicze, przekazać prośbę o traktowanie książek jak najlepszych przyjaciół. Myślę , że nam się to udało ponieważ najmłodsi przedszkolacy oraz uczniowie klas 0 – III wysłuchali nas z dużym zainteresowaniem.

Wioletta Maniak