Zachwyceni krainą fiordów zapraszamy do naszego „Dziennika z podróży”

W dniach 29.05 – 07.06. 2015r. uczestniczyliśmy we wspaniałej wycieczce. Przez Niemcy, Szwecję i Danię dotarliśmy do Norwegii. Naszą podróż przez kraj skandynawski rozpoczęliśmy od zwiedzania niesamowitej stolicy – Oslo, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Operę, dzieła Muzeum Narodowego oraz kolekcję w Muzeum Munka … i tu niespodzianka

- istna uczta dla artystów - w muzeum gościła wystawa dzieł Van Gogha z Amsterdamu! Dalej pojechaliśmy na północ do krainy Lapończyków - ludu Sami, poznaliśmy ich tradycje, życie w rytmie przyrody i zakosztowaliśmy… mięsa z renifera -tamtejszego przysmaku . Na wyspę Heroy dopłynęliśmy promem podziwiając norweskie fiordy i niesamowity krajobraz wysp, morza i gór. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienne życie Norwegów, mieliśmy okazję zasmakować tamtejszych potraw i zapoznać się z ich kulturą w szkole na Hreoy, u sympatycznych norweskich rodzin oraz podczas warsztatów plastycznych na wyspie Brasoy. Przemierzyliśmy  słynną Drogę Trolli, na której zachwyciły nas widoki wodospadów i gór. Mimo że dotarliśmy aż na koło podbiegunowe i było bardzo, bardzo zimno, nam dopisywała pogoda ducha. Wycieczka przyniosła nam możliwość nawiązania nowych przyjaźni, poznania kultury i tradycji krajów skandynawskich. Długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ okazała się fantastyczna wyprawą, pełną niesamowitych przeżyć. Nasze niezapomniane wrażenia zawarliśmy w DZIENNIKU Z PODRÓŻY- pisaliśmy go wszyscy przemierzając setki kilometrów pięknego kraju, robiliśmy zdjęcia - okazało się, że jest ich więcej niż kilometrów naszej trasy i nakręciliśmy mnóstwo filmów. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia naszych wspomnień „Dziennika z podróży”, będziemy umieszczać je w kolejnych dniach na stronie internetowej naszej szkoły.

Uczestnicy: Aneta, Magda, Oliwia, Nikola, Michał, Igor, Dominik, Michał

Opiekunowie: Ewa i Marek Szymańscy