Z wizytą u Myśliwych

12 czerwca b.r. czterdzieścioro uczniów klasy VI-ej szkoły podstawowej i klas I – II gimnazjum udało się z wizytą do domku myśliwskiego we Włostowicach na zaproszenie myśliwych z gminy Koszyce. Organizatorami spotkania byli panowie Stanisław Dziekan i Kazimierz Stępień.

Spotkanie odbyło się z udziałem zaproszonych gości: wójta gminy p. Stanisława Rybaka, przewodniczącego Rady Gminy p. Stanisława Nawrota i dyrektora  naszej szkoły p. Ryszarda Kłosa.

Wizyta ta była zwieńczeniem tegorocznej współpracy między uczniami naszej szkoły a myśliwymi Koła Łowieckiego „Lis” .  Tym bardziej miłym, że na wszystkich czekały niespodzianki… Kolejne, bo przecież niespełna dwa tygodnie wcześniej młodzież uczestniczyła w obfitującej w szereg atrakcji wycieczce do Kielc i okolic.

Najpierw, z wielkim zaangażowaniem pan S. Dziekan przedstawił sylwetkę myśliwego, zadania i cele wszystkich członków koła łowieckiego oraz zbiór zasad etyki myśliwego. Następnie, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wręczył cenne nagrody zwycięzcom w konkursie „Myśliwy w oczach młodzieży”. Wszyscy pozostali również zostali obdarowani.

Szkoła Podstawowa:     I m-ce:   Nikola Krzyżanowska  i  Oliwia Gawor

II m-ce:  Weronika Gaik   i   Wiktoria Gawron

III m-ce:  Kamila Rybak  i  Gabrysia Zając

Gimnazjum:                  I m-ce:   Ola Badzioch    i  Kamil Stojak

II m-ce:  Julia Jagła   i   Aurora  Dziekan

III m-ce:  Julia  Pełka   i   Bartosz  Bandała

A na koniec pozostała wspólna biesiadaUśmiech

Zwycięzcom w konkursie gratulujemy a Myśliwym składamy podziękowania i myśliwskie pozdrowienie – Darz  Bór!

M. Bogdał, A. Kocińska, J. Szczęsna