Przedstawienie misyjne

Dnia 9 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się apel z racji trwającego roku misyjnego. Mottem tego apelu były słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Nie możemy zrobić nic wielkiego - za to małe rzeczy z wielką miłością”.

"Młodzi aktorzy" z klas I-IV przybliżyli, jak wygląda życie dzieci i misjonarzy na różnych kontynentach świata. Zwrócili także uwagę, jak możemy pomagać dzieciom zwłaszcza na kontynencie afrykańskim oraz misjonarzom, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie.

Dzieci były przebrane między innymi za Afrykańczyków, Hindusa, Chinkę, Japonkę, Indonezajczyka, Eskimosa. Śpiewały piosenki religijne przy akompaniamencie gitary.

Na koniec przedstawienia misyjnego głos zabrał pan Dyrektor, który podziękował występującym dzieciom i panu katechecie oraz wspomniał, że rzeczywiście  niemal codziennie na całym świecie zwłaszcza w Afryce umierają niewinne dzieci z powodu głodu czy wojen, a misjonarze bardzo często oddają życie za głoszenie Ewangelii.

Daniel Gorczyński