KORNEL MAKUSZYŃSKI - „PRZEPUSTKĄ” DO SUKCESU !!!

Ogromnym  sukcesem  zakończył  się udział Gabrysi  Zając uczennicy  klasy 6

w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim  o Twórczości Kornela Makuszyńskiego - CZYTANIE JEST PRZYGODĄ.

Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie, pod patronatem Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, Pana Krzysztofa Babisza, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pana Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin, Pani Karoliny Kępczyk, Dyrektora Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Pani Anny Wende- Surmiak, Dyrektora Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem.

Na konkurs wpłynęły 262 prace z 13 województw Polski. Praca uczennicy naszej szkoły zyskała uznanie jury. Gabrysia zdobyła wyróżnienie i znalazła się wśród 14 laureatów! Podjęła ona wyzwanie i trud przygotowania pracy na temat: Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa”. Czy myśl Kornela Makuszyńskiego znajduje odzwierciedlenie w moim życiu. Wysiłek się opłacił! Gabrysi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Szczególne podziękowania należą się  także rodzicom dziewczynki!!

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 34 w Lublinie. http://sp34.lublin.pl/

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach, aby próbowali swoich sił, nie bali się wyzwań  i podejmowali  ryzyko.

Iwona Wolna Biały