Bieg po życie

17 maja 2015r. w Proszowicach odbył się ,,Bieg po życie” w ramach projektu ,,Akcja zdrowie”.Była to druga z cyklu imprez sportowych związanych z promowaniem zdrowego, aktywnego trybu życia wśród młodzieży gimnazjalnej, średniej i osób dorosłych.

Tym razem miłośnicy biegania z Powiatu Proszowice  spotkali się,  aby na dystansie 2000m w sposób aktywny przyłączyć się do akcji.Na obiektach KS Nowa Proszowianka odbyła się rejestracja zawodników oraz odbiór pakietów startowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe koszulki , w których  biegli.Przed budynkiem PSP odbyła się rozgrzewka, po czym punktualnie o godz. 12.15 Starosta wystrzałem z pistoletu dał znak do startu. Gimnazjum z Koszyc reprezentowali  uczniówie:Stasielak Mateusz, Jazgarzyński Jakub, Badoń Krystian, Chlebek Kacper, Świątek Maciej, Resler Damian, Wilk Patryk, Piorun Kamil, Macheta Filip, Dudowski Dawid, Zientara Sebastian, Miarka Dominik, Dybała Damian, Zając Szczepan, Golba Bernard, Rusiecki Piotr.W kategorii Open  Kobiet naszą szkołę  reprezentowały panie: Małgorzata Bogdał i Ewa Partyka-Szymańska.Dodatkowo w biegu za zgodą organizatorów uczestniczyła również klasA V Szkoły Podstawowej z Koszyc-młodzi miłośnicy biegania.Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Dominik Miarka, który w swojej kategorii zdobył III miejsce, a Rusiecki Piotr uplasował się na  miejscu V. Wszyscy  zadowoleni ukończyli bieg.