„Ziemię mamy tylko jedną”

Dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z wychowawcami zaprosiły rodziców na zajęcia na temat „Ziemię mamy tylko jedną’ zorganizowane w dniu otwartym dla rodziców  24 kwietnia 2015 roku. Na początku zajęć dzieci wysłuchały listu skierowanego do nich od „Planety Ziemi”. Następnie rozmawiały o tym jak należy dbać o przyrodę i rozwiązywały zagadki tematycznie związane z ochroną środowiska.

Przedstawiły również inscenizację pod hasłem „Ziemię mamy tylko jedną”. W dalszej części zajęć złożyły przyrzeczenie i otrzymały symboliczne znaczki „Przyjaciela przyrody”. Po przyrzeczeniu dzieci losowały koperty z hasłami na temat ochrony środowiska i wspólnie z rodzicami wykonały plakaty, które później zostały zaprezentowane przez każdą z grup. Głównym celem zajęć było przekazanie dzieciom, że należy dbać o otaczającą nas przyrodę. Dzięki zajęciom dzieci bliżej poznały treści związane z edukacją ekologiczną i z wielką chęcią realizowały powierzone im zadania. Dużą radość sprawiało dzieciom wykonanie prac plastycznych wspólnie z rodzicami. Dzięki poruszonym zagadnieniom dzieci uświadomiły sobie, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, zrozumiały potrzebę i konieczność dbania o życie na Ziemi. Program tego dnia był urozmaicony dzięki czemu dzieci i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach i byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

Wychowawcy przedszkola

i oddziałów przedszkolnych 0a i 0b