Obserwujemy dymy w najbliższym środowisku.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b w ramach realizacji Programu przedszkolnego edukacji antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” obserwowały podczas wycieczki po okolicy różne rodzaje dymów. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w wycieczce i wskazywały różne źródła dymów.

Po powrocie do przedszkola dzieliły się wrażeniami z wycieczki, następnie w grupach wykonały prace plastyczne związane tematycznie z tym co widziały podczas spaceru. Po skończonej pracy wszystkie dzieci usiadły w kręgu i porównywały swoje prace z wcześniej przygotowaną planszą ze źródłami dymów. Dzieci wypowiadały się na temat swoich prac i zrozumiały, że dymy są szkodliwe, bo zanieczyszczają środowisko, szkodzą zdrowiu ludzi, zwierząt. Wykonane plakaty zostały umieszczone na wystawie prac dzieci.

Wychowawcy grup

Alicja Gozdek - Szablińska