II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Koszyce

W Gimnazjum w Centrum Oświatowym w Koszycach odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Koszyce, w której uczestniczyli również Wójt Gminy Koszyce – p. Stanisław Rybak  oraz przedstawiciele Rady Gminy Koszyce, Inspektor do Spraw Oświaty – p. Olga Kabat a także Dyrekcja Szkoły i przedstawiciele nauczycieli.

Spotkanie poprowadził Krzysztof  Bodzioch. Podczas spotkania podjęto uchwały:

- w sprawie przyjęcia logo Młodzieżowej Rady Gminy Koszyce  (projekt logo Aleksandry Badzioch  został wybrany w wyniku konkursu, w którym wzięli udział gimnazjaliści),

- w sprawie powołania zespołu problemowego do podejmowania inicjatyw o charakterze ekologicznym.

Skład zespołu problemowego:

Małgorzata Piecuch

Julia Pokigo

Dominika Zając

Na sesji zebrani zostali zapoznani przez Małgorzatę Piecuch ze sprawozdaniem z programu „Na własne konto”, który obecnie jest realizowany przez gimnazjalistów, w tym także radnych młodzieżowych. Koordynatorem projektu jest p. Joanna Cisak.

Młodzieżowa Rada przedstawiła Radzie Gminy propozycję powołania z członków Rady Gminy osoby wspomagającej pracę i działalność MRG. Osobą wspomagającą tę działalność będzie p. Mirosław Kozakowski. Kolejna propozycja młodzieży dotyczyła rozegrania meczu towarzyskiego: Młodzieżowa Rada Gminy Koszyce – Rada Gminy Koszyce. Ten pomysł także został zaakceptowany.

Na spotkaniu p. J. Cisak poinformowała o ciekawej inicjatywie – szkolnych prawyborach prezydenckich, które odbędą się w szkole pod koniec kwietnia. Dla młodzieży szkolnej będzie to już kolejna lekcja demokracji.

Pan Wójt i Radni życzyli młodzieży owocnej pracy i sukcesów w działalności MRG Koszyce.

Joanna Cisak

Katarzyna Malec