Eliminacje Powiatowe OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" 2015

W dniu 8 kwietnia 2015 roku w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach zostały przeprowadzone Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorami Eliminacji Powiatowych OTWP byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach.

Konkurs służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnicy rozwiązywali specjalnie przygotowane testy pisemne a najlepsi uczestniczyli w finale ustnym odpowiadali na pytania zadawane bezpośrednio przez komisję egzaminacyjną.

Młodzież rywalizowała w trzech grupach wiekowych: I grupa – szkoły podstawowe, II grupa – gimnazja, III grupa – szkoły ponadgimnazjalne. Naszą gminę reprezentowali; Aleksandra Książek, Gabriela Zając i Hubert Macheta - ze szkoły podstawowej, oraz Karolina Gałka, Paulina Marzec Kamil Wójcik - uczniowie gimnazjum. Łącznie we wszystkich grupach rywalizowało 42 uczestników.

Anna Muter