Po obradach Okrągłego Stołu

W trakcie debaty Okrągłego Stołu , za porozumieniem zarówno uczniów jak i nauczycieli, praktycznie jednoznacznie podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu realizacji nowych zajęć pozalekcyjnych. W myśl tego postanowiłam zorganizować zajęcia sportowe dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej. Wybrałam tę grupę wiekową ze względu na specyfikę motoryki dziecka w tym okresie.

Zajęcia mają na celu poprawianie ogólnej kondycji i motoryki dziecka, kształtowania w nim nawyków zdrowotnych, naukę autokorekcji. Mają również wzbudzać w małych sportowcach potrzebę zdrowego ruchu i zamiłowania do różnych dyscyplin sportowych.

Pierwszą tematyką zajęć stała się gimnastyka podstawowa (prowadzona regularnie od października, w wymiarze dwóch godzin tygodniowo). Jest to wybór uczniów, zainspirowanych ubiegłorocznymi zajęciami dziewczynek z klasy V, a ściślej mówiąc efektami, które zostały zaprezentowane podczas Święta Szkoły. Na zajęciach dzieci poznają podstawowe ćwiczenia zarówno wzmacniające jak i rozciągające, figury akrobatyczne. Mają również możliwość obyć się z poszczególnymi dyscyplinami lekkiej atletyki. Dynamiczna forma zajęć przekłada się na poprawianie kondycji i ogólnej sprawności dzieci.

Po upływie dwóch miesięcy nastąpi zmiana dyscypliny na kolejną z wcześniej zaplanowanych. Tak więc przed nami jeszcze sporo aktywnych atrakcji między innymi: zimowe wyjazdy na lodowisko, wyjazdy na basen, zajęcia przy muzyce, badminton, unihokej i gry zespołowe - głównie piłka nożna.

Ewa Lotko