Trwa akcja "Odblaskowa szkoła"

Wszyscy jesteśmy użytkownikami drogi, zarówno kierujący samochodami jak i piesi. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, którzy codziennie pokonują drogę do szkoły i ze szkoły, nasza szkoła przystąpiła do V edycji konkursu Odblaskowa Szkoła. Konkurs ma na celu promowanie idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z tym w dniu 17 października  zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielem Policji w Proszowicach.

Celem spotkania było przekazanie uczniom, podstawowych zasad przestrzegania bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Dla uczniów była to ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzięki tej akcji zostali uświadomieni, że nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie.

Uczniowie klas drugich przedstawili krótką część artystyczną. Podczas spotkania, klasy pierwsze otrzymały kamizelki odblaskowe, a starsze przedszkolaki odblaskowe zawieszki. Uczniowie przyrzekli nosić kamizelki i odblaski, co na pewno zwiększy bezpieczeństwo, staną się lepiej widoczni dla kierujących pojazdami.

Podczas spotkania nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego ,,Odblask może uratować życie”.

W kategorii klas IV- VI

I miejsce – Patrycja Pyciak 5b

II miejsce – Martyna Koziara 4b

III miejsce - Igor Nowak – 5a

Laureatami konkursu w klasach I – III są:

I miejsce - Ewelina Daniel 3a

II miejsce - Maria Pawełek 3a

III miejsce - Bartosz Wileczek  2b

Wyróżnienia otrzymali:  Izabela Morsztyn 0a , Wiktoria Węgrzyn 0a, Daniel Kapusta 1a, Cyprian Gaik 1a, Julia Kawecka 1b, Marika Jazgarzyńska 2a, Kuba Kalina 2b, Martyna Kozakowska 2b, Katarzyna Kasza 3b.

Po raz pierwszy zorganizowano konkurs literacki pt,, Odblask może uratować życie” i nagrodzono – z kl. 2a Nowak Amelia, Kacper Nowak, z kl. 2b – Kuba Kalina, Kamila Lipczyńska, Wojciech Pluciński, z kl. 3a - Julia Gradzi, Kamila Batko, Błażej Kurpacha, Mateusz Wilk, Jakub Kwiecień, Dominik Warchoł, Ewelina Daniel, Maria Pawełek, z kl. 3b - Oliwia Kałat, Katarzyna Kasza.

Również nowością jest zorganizowany w ramach  akcji "Odblaskowa szkoła" przemarsz uczniów klas 0 - III pod nadzorem przedstawiciela Policji z własnoręcznie wykonanymi transparentami, na których były zamieszczone wiersze promujące bezpieczeństwo. Przemarsz rozpoczęto  od budynku szkoły chodnikiem wzdłuż ulic Koszyc obok Urzędu Gminy. Dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe.