W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

8 października 2014 roku uczniowie klas drugich i oddziałów zerowych spotkali się w szkole ze strażakiem. Było to kolejne działanie w ramach akcji ,, Odblaskowa szkoła”. Młodszy aspirant Kamil Domagała przybliżył uczestnikom spotkania realia pracy- służby strażaka. Opowiedział czym zajmuje się straż i zaprezentował najmłodszym podręczny sprzęt strażacki oraz strój, w którym strażacy ruszają do akcji.

Ponadto przypomniał, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy byli bardzo zainteresowani zwłaszcza, że mogli przymierzyć strój. W trakcie spotkania strażak pochwalił nasze dzieci za znajomość numerów służb ratowniczych i wiadomości jakie posiadają na temat bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i na ulicy. W trakcie spotkania aspirant przypomniał i zaprezentował na manekinie jak udzielać pierwszej pomocy. I tu nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą za co również zostali pochwaleni. Na koniec spotkania młodszy aspirant Kamil przypomniał o konieczności noszenia odblasków zwłaszcza w jesienne i zimowe dni.

Teresa Domagała