To była fajna przygoda…

Dnia 30 września uczniowie klas drugich w ramach edukacji przyrodniczej wybrali się na wycieczkę do lasu. Wszyscy wcześniej do tych zajęć sumiennie się przygotowali. Zadbali nie tylko o odpowiedni strój, ale zabrali również lupy i atlasy grzybów. W lesie uczniowie podzieleni na zespoły rozpoznawali i nazywali drzewa liściaste i iglaste oraz obserwowali warunki życia roślin.

Szczególnie zaangażowali się w poszukiwanie i rozpoznawanie grzybów. Używając atlasów starali się oceniać czy to są grzyby jadalne, czy trujące. Bystre oczy młodych przyrodników dostrzegły również najmniejszych mieszkańców lasu ukrytych wśród liści i mchu. W czasie pobytu w lesie wszyscy przestrzegali zasad wzorowego odkrywcy. Czas w lesie minął bardzo, a po pracy przyszedł czas na odpoczynek. Dzieci zostały zaproszone na grilla gdzie z wielkim apetytem pałaszowały kiełbaski. Na koniec wycieczki relaksowały się na placu zabaw. Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Wycieczka w opinii uczniów była super. Dzięki mamom, które bardzo pomagały wychowawcom w opiece nad liczną gromadą drugoklasistów, bezpiecznie i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Teresa Domagała

Wioletta Maniak