Lekcja plastyki z panią Ewą Pańpuch - artystką, malarką

W piątek, 19 września 2014 roku gościliśmy na lekcji plastyki artystkę, malarkę - panią Ewę Pańpuch, która jest związana z naszym regionem,. Uczniowie naszej szkoły już mieli okazję oglądać wystawę obrazów pani Ewy w Muzeum Ziemi Koszyckiej. Jednak gościć na lekcji artystkę, to była prawdziwa przyjemność i duże przeżycie dla uczniów klas czwartych i piątych.

Na dwie godziny sala lekcyjna zamieniła się w pracownię artystyczną albo, jak kto woli, w małe muzeum - a było ono wyjątkowe. Pani Pańpuch przywiozła ze sobą obrazy, z którymi się nie rozstaje i do których ma największy sentyment, gdyż przedstawiają one widoki i krajobrazy Witowa - jak sama powiedziała - miejsca, w którym się zakochała. Wyjątkowe były projekty witraży, które zostały zrealizowane i można je podziwiać w „witowskim kościółku”. Na obrazach uczniowie rozpoznali bliskie im miejsca: kościół w Witowie, pola i łąki, krajobraz w tle z Koszycami. Za mało było czasu, aby pani Ewa mogła opowiedzieć o wszystkim, gdyż uczniowie mieli dużo pytań do samej artystki. Na zakończenie spotkania  uczniowie otrzymali również autografy.

Spotkanie z panią Pańpuch dla wszystkich było bardzo miłym spędzeniem czasu, wyjątkową lekcją plastyki a zarazem i ucztą duchową. Z pewnością pozostanie w pamięci na długo, a u niektórych może rozpali iskierkę artystyczną.

Raz jeszcze w imieniu uczniów i własnym dziękuję pani Ewie, że przyjęła zaproszenie i zaszczyciła nas swoją obecnością.

Małgorzata Bogdał