Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum kolejną lekcją demokracji

15 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, którzy zgłosili swoje kandydatury, przez tydzień uczestniczyli w kampanii wyborczej. Przygotowali ciekawe plakaty promujące propozycje swoich  pomysłów i działań na bieżący rok szkolny. Do Prezydium Samorządu Uczniowskiego kandydowało 6 uczniów.

Wyborcy z zainteresowaniem oglądali plakaty i zastanawiali się nad tym, na kogo oddadzą swój głos. W dniu wyborów przed lokalem wyborczym ustawiła się kolejka chętnych do oddania swojego głosu. Wyborcy nie zawiedli - frekwencja była bardzo wysoka i godna naśladowania. Każdy chciał otrzymać kartę do głosowania i mieć wpływ na wynik wyborów. Komisja Wyborcza składająca się z przedstawicieli klas czuwała nad przebiegiem wyborów i skrupulatnie przeliczyła glosy. Oto wyniki głosowania:

PRZEWODNICZĄCY – KRZYSZTOF BODZIOCH

ZASTĘPCA PRZEWODNICZACEGO – PAULINA MARZEC

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – MAŁGORZATA GORZAŁCZANY

SEKRETARZ – MAGDALENA BAKOWSKA

SKARBNIK – ANETA RAŚ

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy nowemu Samorządowi  Uczniowskiemu. Życzymy owocnej pracy i oczekiwanych efektów w roku szkolnym.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego