WAKACJE JUŻ TYLKO MIŁYM WSPOMNIENIEM! WITAJ SZKOŁO!

1 września znów zabrzmiał dźwięk szkolnego dzwonka, oznajmiając  początek nowego roku szkolnego 2014 / 2015. Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy św. celebrowanej przez Księdza Proboszcza Adama Pawlika i Księdza Pawła Dyląga. Po odprawionej Mszy św. społeczność szkolna wraz z pocztami sztandarowymi udała się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Koszyce – Pan Stanisław Rybak, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Tadeusz Nawrot, Ksiądz Proboszcz Parafii w Koszycach – Adam Pawlik, Inspektor Oświaty – Pani Olga Kabat, przedstawiciel Rady Rodziców – Pani Katarzyna Nowak. Dyrektor Centrum Oświatowego życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Serdecznie podziękował Panu Wójtowi za pomoc i wszelkie dotychczasowe starania,  dzięki którym szkoła pięknieje z roku na rok i wzbogaca swoje zaplecze. Słowa podziękowania za współpracę skierował także do Pana Przewodniczącego Rady Gminy. Wyrazem wdzięczności społeczności szkolnej były bukiety kwiatów przekazane przez młodzież Panu Stanisławowi Rybakowi i Panu Tadeuszowi Nawrotowi a także płyta z filmami z uroczystości szkolnych, które miały miejsce w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. Płytę uczniowie wręczyli także Panu Dyrektorowi. Wójt Gminy Koszyce oraz Ksiądz Proboszcz złożyli dzieciom, młodzieży i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia dobrego nowego roku szkolnego obfitującego w wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie pełni zapału do nauki po wakacyjnym wypoczynku udali się do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami.

Po oficjalnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w Centrum Oświatowym miała miejsce kolejna bardzo miła i długo oczekiwana uroczystość – rozpoczęcie roku szkolnego w działającej od 1 września nowej Szkole  Muzycznej. Wszystkim uczniom szkoły życzymy sukcesów i radości z rozwijania swoich muzycznych talentów.

K. Malec