DO WIDZENIA SZKOŁO! WITAJCIE WAKACJE!

Koniec roku szkolnego to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni, na które uczniowie czekali 187 dni – tyle, ile trwał rok szkolny 2013/2014. Teraz przed uczniami 65 dni laby!

W czwartek odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej i trzecich Gimnazjum. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców przygotowali występy artystyczne, które uświetniły tę uroczystość. W wierszu, tańcu i piosence zaprezentowali się rodzicom i szkolnej społeczności,  podziękowali za wspólnie przeżyty czas. W oczach, szczególnie gimnazjalistów opuszczających mury naszej szkoły, pojawiła się niejedna łza. Ale przecież: „Ważne są  te dni, których jeszcze nie znamy”. Życzymy uczniom kończącym naukę w Szkole Podstawowej i Gimnazjum wielu sukcesów w kolejnym etapie edukacji.

Podczas uroczystości uczniom zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz we wszystkich konkursach, w których brali udział w bieżącym roku szkolnym.

Nastał 27 czerwca - zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Najpierw odbyła się uroczysta Msza Święta, a później w szkole oficjalne uroczyste zakończenie roku szkolnego, na które, oprócz uczniów, przybyli zaproszeni goście i rodzice. W obecności wszystkich zgromadzonych uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z paskiem i nagrody książkowe, a ich rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi za wzorowe wychowanie swoich pociech. Nagrody książkowe otrzymali także uczniowie, którzy uzyskali najwyższy wynik na sprawdzianie szóstoklasisty i na egzaminie gimnazjalnym oraz ci, którzy mieli najwyższe średnie ocen na koniec roku szkolnego. Wszystkie nagrody sprawiły obdarowanym ogromną radość, a okolicznościowe dedykacje zapisane w książkach będą dla uczniów i ich rodziców wspaniałą pamiątką.

Podczas uroczystości Dyrekcja Centrum Oświatowego przekazała specjalnie przygotowane podziękowania dla osób, które w sposób szczególny wspierają naszą szkołę w różnych działaniach, aktywnie z nią współpracują. W czasie uroczystości miało miejsce także pożegnanie Pani Teresy Pluty (nauczycielki chemii) i podziękowanie jej za lata pracy – w związku z przejściem na emeryturę.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie  otrzymali świadectwa. A potem… już tylko: DO WIDZENIA SZKOŁO! WITAJCIE WAKACJE!