Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu- gości w Koszyckim Gimnazjum

Współpraca z Gminną Biblioteką w Koszycach obfituje w ciekawe  i cieszące się popularnością wśród młodzieży spotkania z uznanymi i sławnymi pisarzami, społecznikami, pasjonatami. Tym razem Pani Teresa Molenda zaprosiła na spotkanie 4 czerwca wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”, który tworzą ludzie z pasją.

Od 15 lat pracują na rzecz społeczeństw Globalnego Południa, docierają do miejsc, o których zapomniał świat i niosą pomoc tym, dla których życie jest walką o przetrwanie. Organizują wsparcie duchowe, materialne i personalne dla placówek misyjnych w Afryce, Ameryce Południowej, Europie i Azji. Przez 15 lat młodzi wolontariusze zrealizowali 224 projekty edukacyjne, pedagogiczne, medyczne, budowlane i socjalne. Ponad 265 wolontariusz wyjechało na misje do 25 krajów Globalnego Południa, by uczyć, wychowywać, leczyć, budować, prowadzić oratoria oraz domy dla dzieci ulicy. Ponad 300 dzieci zostało objętych programem Adopcja Miłości, a ponad 50000 polskich dzieci programem Edukacji Globalnej. O tych przedsięwzięciach , pracy w wolontariacie i na misjach w Afryce i Ameryce Południowej opowiadał jeden z wolontariuszy „Młodzi światu”, zaprezentował gimnazjalistom zdjęcia, pokazał pamiątki przywiezione z krajów misyjnych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wspomnień wolontariusza.

Ewa Partyka- Szymańska