Dzień Dziecka na sportowo

01.06.2014r. młodzież Szkoły Podstawowej w Koszycach brała udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez KS ,,Nadwiślanka” Nowe Brzesko oraz  Centrum Promocji Gminy Nowe Brzesko z okazji Dnia Dziecka. Cały blok imprez sportowo-rekreacyjnych  odbywał się na stadionie i należały do niego: pokaz tańca nowoczesnego, turniej piłki nożnej dla uczniów urodzonych w latach 2001 i młodszych, turniej piłki nożnej żaków, konkurs rzutów karnych i konkurs żonglerki.

Nasi uczniowie brali udział we wszystkich konkurencjach sportowych, zdobywając czołowe miejsca. W turnieju piłki nożnej (rocznik 2001 i młodsi) rywalizowali w grupie ze swoimi rówieśnikami z KS Nadwiślanka Nowe Brzesko, UKS Kościelec oraz ze szkoły Podstawowej z Sierosławic. Wszystkie mecze trwały 2 x 10min,  toczyły się  w szybkim tempie i do ostatniego gwizdka sędziego trzymały w napięciu zarówno zawodników jak i opiekunów drużyn. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Koszycach pokonali swoich rówieśników i wygrali  turniej, zdobywając I miejsce. Przed naszym meczem finałowym z Nowym Brzeskiem odbył się konkurs rzutów karnych.  Do tej rywalizacji nie musiano namawiać uczestników turnieju, bowiem każdy lubi je strzelać. I w tej konkurencji nasi uczniowie wykazali zimną krew i konkurs ten wygrali:

I miejsce zajął DAWID DZIADANA,

II miejsce zajął DOMINIK CZEKAJ,

III miejsce zajęli  KAMIL PRZYTUŁA  i WOJCIECH BORYCKI (Nowe Brzesko).

W czasie turnieju wybrano również najlepszych bramkarzy, którymi zostali: Nowak Igor z Koszyc i Filip Czaja z Nowego Brzeska.

W konkursie żonglerki Igor Jędrzejczyk zajął IV miejsce.

Uzyskane wyniki  i klasyfikacja końcowa turnieju piłki nożnej:

SP Koszyce - SP Seirosławice 4:2

SP Koszyce - UKS Kościelec 3:2

SP Koszyce - KS Nadwiślanka 4:3

I miejsce - SP Koszyce

II miejsce - KS Nadwiślanka

III miejsce - UKS Kościelec

IV miejsce - SP Sierosławice

Reprezentację Szkoły Podstawowej stanowili uczniowie: Dziadana Dawid, Świątek Maciej, Macheta Hubert, Gałka Tomasz, Przytuła Kamil, Oracz Bartosz, Nowak Igor, Szczęsny Jakub, Czekaj Dominik, Kokoszka Bartek i Jędrzejczyk Igor.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, a zwycięzcy konkursów medale.

Uczestnikom festynu sportowo - rekreacyjnego gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Marek Szymański