• Odwiedziło nas: 2471931

Wycieczka - uczy, bawi, wychowuje

20 maja uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej odwiedzili MPO w Krakowie odpowiedzialne  za zarządzanie nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi.  W czasie pobytu na terenie MPO uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Podczas warsztatów, za pomocą kolorowych tablic z przymocowanymi odpadami (np. opakowania, sprzęt elektryczny, akumulator itp.), zapoznali się z drogą każdego z nich, zobaczyli materiały wykonane z recyklingu, jak również wszelkiego rodzaju półprodukty (płatki z PET, granulaty, włókna itp.)

Ścieżka edukacyjna umożliwiła im  zapoznanie się z funkcjonowaniem składowiska, pracą urządzeń  zagniatających odpady. Uczniowie zobaczyli sortownię i kompostownię. Obejrzeli jak wygląda punkt zbiórki odpadów wielkogabarytowych, na  jakich zasadach i jakie odpady mogą do niego być dostarczane. Dowiedzieli się w jaki sposób z odpadów odzyskuje się biogaz i   produkuje  energię elektryczną  i cieplną. Mieli możliwość wykazać się zdobytą wiedzą wykonując zadanie dotyczące segregacji odpadów. Wycieczka była jednym z działań podejmowanych w czasie realizacji projektu ,,Czysta Małopolska”.

Aby powiązać przyjemne z pożytecznym uczniowie w kinie Plaza obejrzeli film w 3D ,,Rio2”. Film pośrednio nawiązywał do dbania o środowisko naturalne i pokazywał jak ważna dla każdego jest ekologia. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni. Pełni wielu wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do domu.

Wychowawcy klas pierwszych

Wioletta Maniak