Projekt „Już pływam”

Gmina Koszyce od marca 2014 roku w ramach zadania pn. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży uczestniczy w projekcie nauki pływania pn. "Już pływam". Kurs nauki pływania przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie. Z nauki pływania w ramach projektu korzysta 71 uczniów klas I-III naszej szkoły.

Zajęcia odbywają się w 14 lub 15 osobowych grupach na krytej pływalni w Jadownikach Mokrych.

Celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich uczniów. Istotne jest również podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. Ważnym aspektem programu jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponad to pływanie wpływa korzystnie na podniesienie sprawności fizycznej. Uczestniczenie w tego typu zajęciach jest aktywną formą spędzania wolnego czasu.