Graliśmy na Orliku w Kazimierzy Wielkiej

20.05.2014r reprezentacja Gimnazjum w Piłce Nożnej na zaproszenie Dyrekcji  Liceum Ogólnokształcącego im. M.C. Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej brała udział w II Międzypowiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora LO p.Stanisława Kruszyńskiego i  Starosty Miasta Kazimierza Wielkiej Jana Nowaka. Zawody otworzył Dyrektor L O z Kazimierzy Wielkiej   p. mgr Stanisław Kruszyński. Witając wszystkich uczestników życzył  sportowej rywalizacji opartej na  zasadzie  fair play.

Do turnieju przystąpiło 7 zespołów:  Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej, Koszyc, Kościelca, Skalbmierza, Czyżowic, Wiślicy i Cieszków. Mecze odbywały się  w dwóch grupach i trwały 8 minut ciągłego czasu gry. Nasi gimnazjaliści rywalizowli w grupie z uczniami z Kazimierzy wielkiej, Czyżowic i Skalbmierza. Pomimo  niesprzyjających warunków gry (wysoka temperatura) nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym, ogromnym zaangażowaniem i chęcią walki. W fazie grupowej  turnieju przegrali tylko nieznacznie ze swoimi rówieśnikami ze Skalbmirza 0:1 (tracąc bramkę w ostanich sekundach spotkania), zremisowali 0:0 z Czyżowicami i wygrali 1:0 z reprezentacją Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej. Uzyskane wyniki pozwoliły naszym piłkarzom zająć ostatecznie III miejsce w turnieju. W zgodnej opinii wszystkich opiekunów mecze odbywały się w bardzo szybkim tempie i stały na wysokim poziomie. Pamiątkowe puchary oraz dyplomy na zakończenie turnieju wręczyli drużynom  Dyrektor L O z Kazimierzy Wielkiej p. mgr Stanisław Kruszyński  oraz Starosta Miasta Kazimierza Wielka Jan Nowak. Reprezentację Gimnazjum z Koszyc stanowili uczniowie: Kaczmarczyk Piotr, Stalmach Krystian, Domagała  Kamil, Wójcik Kamil, Grudzień Damian, Przebieracz Kamil, Krzyżanowski Bartek, Grzywa Kamil, Cieślik Grzegorz,Lech Kamil, Szczepański Jakub, Piorun Kamil.Naszym piłkarzom grtulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Końcowa klasyfikacja turnieju

I miejsce - Gimnazjum Skalbmierz