Koszykarskie zmagania

23.05.2014r.  męska reprezentacja Gimnazjum w Koszycach w koszykówce brała udział w Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrekatora Zespołu Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych.Rozgrywanie turnieju  połączone zostało z oficjalnym otwarciem nowego tartanowego boiska do koszykówki.Do sportowej rywalizacji przystąpili koszykarze z: Koszyc, Proszowic, Nowego Brzeska i Kościelca. Grano systemem ,,każdy z każdym” po  15 minut bez przerwy.

W pierwszym meczu nasi  uczniowie pokonali Nowe Brzesko 3:0, w drugim ulegli zawodnikom z Proszowic 5:3 do 13min prowadząc 3:1)  a w trzecim znacznie ulegli koszykarzom  z Kościelca 14:0. O wyniku ostatniego meczu  zadecydowała zbyt krótka ławka rezerwowych zawodników(tylko 2) i  bardzo wysoka temperatura jaka panowała podczas turnieju. Niestety  większość zawodników, którzy w lutym brali udział w Eliminacjach Powiatowych w Koszykówce z przyczyn losowych nie mogło wziąć udziału w Turnieju. Mimo tego, nasi uczniowie włożyli wiele wysiłku, zaangażowania i i sportowej walki,  co w ostateczności dało im III miejsce. Za wolę walki i zaangażowanie należą się im słowa uznania. Drużynę z Koszyc stanowili uczniowie: Szczepański Jakub,Wilk Patryk, Magiera Robert, Grzywa Kamil, Przebieracz Kamil, Stalmach Krystian, Kaczmarczyk Piotr.

Pamiątkowe puchary  na zakończenie turnieju wręczył drużynom  Dyrektor  Zespołu Szkoł z Piotrkowic Małych  p. mgr Roman Gabrukiewicz.

Klasyfikacja końcowa Turnieju

I miejsce-Gimnazjum Proszowice