Piłkarskie zmagania

12.05.2014r na obiektach sportowych Gimnazjum w Pałecznicy odbyły się Powiatowe Eliminacje w Piłce Nożnej  6-tek Chłopców. Do gry przystąpiły reprezentacje gimnazjów z:  Pałecznicy, Proszowic, Nowego Brzeska, Ibramowic, Radziemic, Koszyc i Posądzy. Wszyscy uczestnicy w drodze losowania  podzieleni zostali na 2 grupy, w których rywalizacja przebiegała systemem ,,każdy z każdym”.

Drużyna z Koszyc rywalizowała w grupie z rówieśnikami z  Proszowic, Ibramowic i Posądzy. W swojej grupie zajęli  III miejsce, a w walce o V miejsce w Turnieju w rzutach karnych pokonali uczniów z Pałecznicy 3 :1. Turniej stał na wysokim poziomie, obfitował w wiele szybkich i  ładnych akcji. Na uwagę zasługuje też dobre wyszkolenie techniczne zawodników  biorących udział w turnieju. Drużynę z Koszyc stanowili uczniowie: Domagała  Kamil, Krzyżanowski Bartek, Grzywa Kamil, Cieślik Grzegorz, Wójcik Kamil, Pokigo Jakub, Zientara Sebastian, Lech Kamil, Piorun Kamil, Szczepański Jakub, Wilk Patryk, Przebieracz Dominik.

Wyniki meczów grupy I (Koszyckie):

Koszyce - Proszowice- 2:2, Koszyce – Imbramowice - 0:1, Koszyce- Posądza -1:1,  Koszyce – Pałecznica-0:0 (rzuty karne 3 :1 dla Koszyc).

Klasyfikacja  końcowa Turnieju:

Proszowice - I miejsce

Nowe Brzesko - II miejsce

Radziemice - III miejsce

Imbramowice - IV miejsce

Koszyce - V miejsce

Pałecznica – VI miejsce

Posądza – VII miejsce

Naszym uczniom gratulujemy sportowego zaangażowania i osiągniętego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Marek Szymański