Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

6 października 2013 roku w Nowym Brzesku odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt gimnazjum. Około godziny 9 wyruszyłyśmy busem spod Centrum Oświatowego w Koszycach w składzie: Magda Bakowska, Paulina Marzec, Karolina Gałka, Agnieszka Kowalska, Monika Bojko, Kinga Książek, Weronika Jagła, Aleksandra Badzioch, Wiktoria Grzybek, Sabina Letner. Kiedy jechałyśmy, każda z nas czuła stres i napięcie. Na szczęście była przy nas pani Lotko, która poprawiała nam humor i wierzyła w nas całym sercem.

Po przybyciu na miejsce zrobiłyśmy rozgrzewkę i rozpoczęły się mecze. W zawodach brało udział 5 drużyn (Sierosławice, Proszowice, Pałecznica, Nowe Brzesko i Koszyce). Grałyśmy systemem każdy z każdym po 10 minut. Pierwszy mecz był rozegrany pomiędzy nami i drużyną z Nowego Brzeska.

Mecze, które rozegrałyśmy, prezentują się następująco:

Nowe Brzesko - Koszyce 0 : 4 (po bramkach Magdy Bakowskiej x2 i Karoliny Gałki x2)

Proszowice - Koszyce - 0 : 0

Sierosławice - Koszyce 3 : 1 (po bramce Weroniki Jagły)

Pałecznica - Koszyce 1:1 (po bramce Kingi Książek).

Ostatni mecz, który rozegrałyśmy, odbywał się przeciwko drużynie dziewcząt z Sierosławic. Był to nasz najtrudniejszy mecz, bo to rozgrywka o pierwsze miejsce. W połowie meczu prowadziłyśmy po bramce Weroniki Jagły, jednak nie zdołałyśmy utrzymać tego wyniku do końca i w efekcie przegrałyśmy 3:1.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

∙ Sierosławice
∙ Koszyce
∙ Pałecznica
∙ Proszowice
∙ Nowe Brzesko.

Po rozdaniu dyplomów i nagród zostało nam trochę czasu, więc razem z koleżankami z Nowego Brzeska zagrałyśmy w siatkówkę, tym samym zawierając nowe znajomości. Nasze rówieśniczki okazały się być bardzo koleżeńskie, a z niektórymi utrzymujemy kontakt do dziś.
     Grałyśmy na miarę swoich możliwości i cieszymy się z drugiego miejsca. Wszystkim zespołom życzymy dalszych sukcesów w piłce nożnej.