DZIEWCZYNY NA MEDAL !!!

I miejsce  w  Powiatowym  Turnieju  w  Halową   Piłkę  Nożną

28 października 2013 roku,  piękny jesienny dzień, temperatura  powietrza  20  stopni. Kilkanaście  dziewcząt  z Koszyc wyrusza autokarem spod  szkoły. Skupione, ale podekscytowane,  słuchają  ostatnich rad  opiekuna,  zastanawiając się   jak  to będzie.

Kilka  godzin  później odbierają z  rąk  Dyrektora  Szkoły w  Nowym  Brzesku puchar i nagrodę  za zajęcie  I miejsca w Powiatowym Turnieju  w  Halową Piłkę  Nożną dziewcząt szkół  podstawowych.   Pokonały pięć  drużyn  z  powiatu!

W  turnieju uczestniczyły drużyny  ze szkół  w  Proszowicach,   Nowym  Brzesku,  Pałecznicy,  Sierosławicach, Książnicach  Wielkich i  Koszycach.

Grano w  dwóch  grupach, system każdy  z każdym.

I grupa -  Proszowice,  Ksiąznice Wielkie,  Koszyce

II grupa –Pałecznica,  Sierosławice, Nowe Brzesko

Ze swojej grupy dziewczęta  z  Koszyc  wyszły na pierwszym miejscu.    Wyniki  meczu  z Książnicami  1: 0, z Proszowicami  7: 0 !!!

Mecz półfinałowy rozgrywany   był  z Nowym   Brzeskiem  rezultat to  - 4 : 0.

Mecz finałowy   z  Pałecznicą  wygrany  1: 0. Zwycięzką bramkę, trzy  minuty  przed końcem meczu,  zdobyła  Patrycja  Grzywna.

Warto przedstawić   drużynę,  w  skład  której  wchodzą  dziewczęta  z  klas  piątych.

Bramkarz -  Aleksandra   Książek

Obrona:  Izabela  Kurdzielewicz,  Gabriela  Chlebek

Atak: Gustak  Kladia, Grzywna Patrycja, Bobrowska Oliwia, Śmiałek Oliwia, Krzyżanowska  Nikola, Jaros  Gabrysia.

„Stres  był  ogromny”, „Oj!  To były  emocje!”, „ Dziękujemy   drużynie    z  Książnic  za  doping” - mówią  dziewczęta. Emocje  trwały  jeszcze długo   po  powrocie.

Warto  przypomnieć,  że to  nie  pierwszy   sukces  dziewcząt  z  naszej   szkoły.

Trenują   od  trzech  lat.  Już  w klasie III zdobyły 5 miejsce  w  województwie/na 21 zespołów/w  Turnieju o Puchar   Tymbarku. Rok później   5  miejsce  w   województwie  w  Turniej im.  M. Wielgusa.

Dziewczętom i  opiekunowi  gratulujemy!!! Życzymy dalszych  sukcesów!!