Sztafeta mieszana chłopców i dziewcząt Szkoły Podstawowej na złoty medal

Koniusza – Proszowice  24 wrzesień 2013 r.

W dniu 24 września reprezentacja chłopców i dziewcząt SP Koszyce wzięła udział w VI ulicznym Memoriałowym Biegu Sztafetowym Ku Czci Generała Nieczui – Ostrowskiego z okazji 69 rocznicy walk partyzanckich w rejonie Proszowic w okresie II Wojny Światowej.

Na linii startu, która znajdowała się w sąsiedztwie Urzędu Pocztowego w Koniuszy zameldowały się  reprezentacje sztafet mieszanych z 12 szkół podstawowych. W tak silnie obsadzonych zawodach reprezentacja  SP Koszyce na 6 km trasie prowadziła od początku do końca.

Sztafetę SP Koszyce na metę, która znajdowała się w Parku Miejskim w Proszowicach przyprowadził na I miejscu  uczeń klasy V Dawid Dziadana.

Reprezentacja SP Koszyce  za zajęcie I miejsca została nagrodzona medalami, nagrodą rzeczową i okazałym pucharem, który wręczył Wójt Gminy Koniusza Wiesław Rudek.

Był to pierwszy start podopiecznych Grzegorza Czekalskiego i Ewy Lotko, który otwiera kalendarz sportowy w powiecie Proszowice w roku szkolnym 2013/2014.

Zajęcie I miejsca przez naszą reprezentację jest dobrym prognostykiem na zbliżające się Finały Powiatowe Jesiennych Indywidualnych Biegów Przełajowych do których przygotowuje się nasza reprezentacja a które odbędą się 7 października w  Proszowicach .

Naszym reprezentantom i opiekunom drużyny gratulujemy, życząc powodzenia w Finałach Powiatowych.

Komentarz:  Grzegorz Czekalski