Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim organizowany przez Goethe – Institut w Krakowie.

W konkursie uczestniczyło 81 laureatów etapu szkolnego z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowały Małgorzata Kaczmarczyk (kl. Vb) i Anna Strączek (kl. VIb).

Jury, któremu przewodziła Nika Triebe  (niemieckojęzyczna aktorka, redaktorka, dziennikarka i autorka książek) było pod wrażeniem wyśmienitego przygotowania uczestników, dlatego też wybór najlepszych był naprawdę trudnym zadaniem.

Nasze uczennice nie zajęły wprawdzie miejsca na podium, ale już sam udział w konkursie był dla nich dużym wyróżnieniem. Otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, a w czasie przerwy wzięły udział w quizie sprawdzającym znajomość przeczytanej powieści.

Monika Gazda