JUBILEUSZ DZIESIĘCIOLECIA CENTRUM OŚWIATOWEGO I DNI KOSZYC

Datę 24 maja długo zapamiętamy - to Święto Szkoły. W tym roku miało ono szczególny charakter, bo wiązało się z jubileuszem dziesięciolecia Centrum Oświatowego. Otwarcie nowego budynku szkoły nastąpiło w 1998 roku. Od 1999 roku, po wejściu reformy oświatowej, mieściły się w obecnym budynku Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Od maja 2002 roku Gimnazjum nosi imię Stanisława Wyspiańskiego. W 2003 roku powołano w Koszycach Centrum Oświatowe. W maju 2004 roku nadano Szkole Podstawowej imię Kornela Makuszyńskiego.

Na szkolne uroczystości przybyło wielu miłych gości, których powitał Pan Dyrektor – Ryszard Kłos. Podczas swojego wystąpienia podziękował gościom za współpracę a młodzież szkolna wręczyła przybyłym róże w podziękowaniu. Panu Wójtowi – Stanisławowi Rybakowi, Przewodniczącemu Rady Gminy – Panu Tadeuszowi Nawrotowi oraz osobom, które w szczególny sposób współpracują ze szkołą, okazują pomoc, sponsorują ciekawe przedsięwzięcia - Pan Dyrektor wręczył pamiątkowe upominki związane z jubileuszem dziesięciolecia Centrum Oświatowego. Młodzież przypomniała ważne wydarzenia, które miały miejsce w szkole podczas ostatniej dekady.

Po oficjalnej części uroczystości rozpoczął się program artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Młodych artystów zapowiadali i zapraszali na scenę specjalnie przybyli na uroczystość Święta Szkoły– Stanisław Wyspiański i Kornel Makuszyński. W role Patronów świetnie wcielili się gimnazjaliści. Uczniowie prezentowali swoje talenty na tle ciekawej dekoracji. W tanecznym repertuarze znalazły się: krakowiak (przedszkolaki), taniec nowoczesny (klasa 0a i 0b), polka (klasa Ia i Ib), taniec nowoczesny (gimnazjalistki), cha – cha (klasa VI i gimnazjaliści), kankan (gimnazjalistki), taniec sportowy (gimnazjalistki), krakowiak (gimnazjaliści). Widzowie przeżyli niezwykłe chwile oglądając tańce w wykonaniu uczniów ubranych w barwne stroje dostosowane do repertuaru. Publiczność miała także okazję, by posłuchać ciekawych wykonań kilku znanych i lubianych piosenek zaśpiewanych przez Martynkę Cisak - uczennicę klasy trzeciej oraz dziewczęta ze szkolnego zespołu wokalnego „Forte”. Podczas uroczystości na scenie pojawiło się kilkudziesięciu młodych artystów, którzy dostarczyli publiczności niezapomnianych wrażeń. Także dla nich – szczególnie najmłodszych -  udział w przedstawieniu był wielkim przeżyciem. Po gromkich brawach zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek do specjalnie przygotowanej kawiarenki. Także uczniowie mogli w swojej kawiarence  skosztować ciast przygotowanych przez nauczycieli i podzielić się wrażeniami z tego miłego dnia.

Obchodom Święta Szkoły towarzyszyła wystawa prac plastycznych. Prace uczniów sprzedawano także na szkolnym kiermaszu. Wśród nich znalazły się obrazy malowane suchymi pastelami inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego oraz motywy kwiatowe malowane temperą na desce, butelki zdobione sznurkiem oraz metodą decoupage, deseczki i słoiczki również zdobione tą metodą, drewniana biżuteria zdobioną metodą decoupage, kwiaty z bibuły i obrazy z bibuły, prace haftowane i wyszywane, obrazy malowane na szkle.

Zainteresowani mogli obejrzeć i kupić gazetę ekonomiczną „Ekonomia wokół nas” redagowaną przez gimnazjalistów, którzy wzięli udział w projekcie „Na własne konto”.

25 maja młodzi artyści w barwnym korowodzie wyruszyli ze szkoły na koszycki Rynek, aby podczas Dni Koszyc wystąpić w widowisku artystycznym pod tytułem „Centrum Oświatowe z tańcem i piosenką”. Występ bardzo się podobał zebranej licznie publiczności a także delegacji z węgierskiego miasta partnerskiego Derecske.