Graliśmy na Orliku w Kazimierzy Wielkiej

16.05.2013r reprezentacja Gimnazjum w Piłce Nożnej na zaproszenie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Curie -  Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej brała udział w Międzypowiatowym Turnieju Piłki Nożnej  o Puchar Dyrektora LO pana Włodzimierza Kruszyńskiego   i  Starosty Miasta Kazimierza Wielka Jana Nowaka.

Zawody otworzył Dyrektor L O z Kazimierzy Wielkiej  witając wszystkich uczestników i życzył  sportowej rywalizacji opartej  zasadzie na fair play.  Do turnieju przystąpiło 5 zespołów:  Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej, Koszyc, Kościelca, Opatowca i Skalbmierza. Mecze odbywały się systemem ,,każdy z każdym” i trwały 12 minut ciągłego czasu gry.

Pomimo  niesprzyjających warunków gry (wysoka temperatura) nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym, ogromnym zaangażowaniem i chęcią walki. W całym turnieju przegrali tylko nieznacznie ze swoimi rówieśnikami z Kościelca 0:1, natomiast  pozostałe mecze remisowali 1:1 i 0:0. Uzyskane wyniki pozwoliły naszym piłkarzom zająć ostatecznie III. W zgodnej opinii wszystkich opiekunów mecze odbywały się w bardzo szybkim tempie i stały na wysokim poziomie. Pamiątkowe puchary oraz dyplomy na zakończenie turnieju wręczyli drużynom  Dyrektor L O z Kazimierzy Wielkiej p. mgr Włodzimierz Kruszyński  oraz Starosta Miasta Kazimierza Wielka Jan Nowak. Reprezentację Gimnazjum z Koszyc stanowili uczniowie: Parzoń Dawid, Nowak Dominik, Wilk Bartek, Pieterek Konrad, Kapuśnik Krystian, Trędowski Krystian, Daniel Andrzej, Kaczmarczyk Piotr, Stalmach Krystian, Domagała Kamil, Kozakowski Jakub, Wójcik Kamil, Zaleśny Michał i Grudzień Damian.

Końcowa klasyfikacja turnieju

I miejsce-Gimnazjum Kościelec